Wybierz język:

Polski

English

Pусский

Leczenie kanałowe Gdynia

Centrum Endodoncji Mikroskopowej

Centrum Endodoncji Mikroskopowej Cadent powstało jako odpowiedź na rosnące oczekiwania Pacjentów, którzy cenią sobie jakość usług endodontycznych na najwyższym poziomie. Wysoko wykwalifikowany personel specjalizujący się w leczeniu najbardziej skomplikowanych przypadków, perfekcyjne wyposażony gabinet wraz z torem wizyjnym, na którym Pacjenci mogą oglądać relację „na żywo” z leczenia kanałowego swojego zęba oraz profesjonalnie opracowane procedury pozwalają na powtarzalność wykonywanych zabiegów, oraz pomagają osiągnąć najlepsze rezultaty długoterminowe po zakończeniu leczenia kanałowego.

Centrum endodoncji mikroskopowej Cadent wyposażone zostało we wszystko, co potrzebne jest do przeprowadzenia leczenia kanałowego wedle rygorystycznych wytycznych Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego ESE:  w mikroskop endodontyczny Kaps, aparat do wykonywania zdjeć RTG,  mikromotor, najdokładniejszy dostępny aparat do mierzenia długości kanałów firmy Morita oraz ultradźwięki. Kanały wypełniane są metodą termoplastycznej gutaperki. Więcej informacji na temat procedur znajdziecie Państwo w podrozdziale „leczenie kanałowe”.

Dodatkowo dysponujemy najnowocześniejszym aparatem do wykonywania tomografii komputerowej 3D: Kodak 9000. Jest to dodatkowe narzędzie diagnostyczne, nieocenione w najtrudniejszych, lub niepewnych przypadkach endodontycznych.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami znajdującymi się w podmenu. Pozwolą one Państwu dowiedzieć się więcej na temat pracy w Centrum Endodoncji Mikroskopowej Cadent.

Dlaczego mikroskop?

Podstawą osiągnięcia długoletniego sukcesu w leczeniu kanałowym jest odnalezienie wszystkich kanałów, włącznie z kanałami dodatkowymi, odgałęzieniami, i opracowanie ich na całej długości a następnie szczelne i dokładne ich wypełnienie. Często, z różnych przyczyn jest to niemożliwe. Właśnie wtedy nieoceniona jest pomoc mikroskopu. Mikroskop stomatologiczny pozwala na leczenie zębów, które jeszcze nie dawno skazane były na usunięcie. Powiększa on pole widzenia kilku- kilkunastokrotnie i bardzo mocno je doświetla. Dzięki niemu można odnaleźć kanały, które niewidoczne są „gołym okiem”, usunąć przeszkody takie jak złamane i pozostawione w kanałach narzędzia, wkłady metalowe, wkłady z włókien szklanych. Bardzo często przyczyną niedrożności kanałów są pozostawione w ich wnętrzu „schodki” zwane także stopniami. Ich lokalizacja i wygładzenie pozwala na dalszą pracę na całej długości kanału korzeniowego.

Dlaczego CADENT ?

W naszych gabinetach pracują lekarze wyszkoleni w tej wąskiej dziedzinie stomatologii zrzeszeni w Polskim Towarzystwie Endodontycznym (PTE), Polskim Towarzystwie Stomatologii Mikroskopowej (PTSM), posiadający Rekomendację PTE. To właśnie dlatego przyjeżdżają do nas pacjenci z całego województwa.  Zaufało nam także wielu lekarzy stomatologów, którzy w trosce o dobro pacjenta przysyłają go do na leczenie kanałowe w ramach usługi „practice limited to endodontics” co oznacza, że po leczeniu kanałowym pacjenci wracają do swoich lekarzy prowadzących na dalsze leczenie i odbudowę zęba.

...