Sleeperone

Co to jest Sleeperone?

Najprościej ujmując – SleeperOne to urządzenie umożliwiające kontrolowane przez mikroprocesor podawanie środka znieczulającego. System ten analizuje opór tkanek i dostosowuje ciśnienie tak, aby nie przekroczyło granicy odczuwania bólu. Dzięki temu sam proces jest krótki i bezstresowy.
SleeperOne można stosować do wszystkich typów znieczuleń z wyjątkiem transkortykalnych. Jest to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań w tej dziedzinie medycyny. Polecany szczególnie do wykonywania znieczuleń u dzieci i osób wrażliwych na ból oraz odczuwających lęk przed strzykawką. Baliście się kiedyś wizyty u dentysty ? Od dzisiaj możecie o tym zapomnieć! Nie ma chyba nikogo, komu zabieg w gabinecie stomatologicznym nie kojarzyłby się ze stresem i lękiem przed bólem. Pomimo stosowania różnych technik znieczulania, wizyta u dentysty często wiąże się z nieprzyjemnymi odczuciami. W tradycyjnych znieczuleniach trudno uniknąć bólu przy wkłuciu i aplikowaniu oraz późniejszego odrętwienia języka i twarzy. Równie nieprzyjemnym skutkiem jest chwilowa dysfunkcja aparatu mowy. Nawet, gdy jesteśmy przygotowani na te niemiłe efekty, czasem zaskakuje nas nieskuteczność zastosowanego znieczulenia i konieczność jego powtarzania. Zdarzają się też przypadki, gdy nie można go zastosować.

Czy jest jakieś rozwiązanie, które wyeliminuje te wszystkie problemy?

Nowoczesne gabinety stomatologiczne stosują elektroniczne systemy znieczuleń. Najbardziej zaawansowanym technologicznie oraz jedynym stosującym opatentowaną metodę jest system QuickSleeper. Skuteczny i umożliwiający zastosowanie nawet w najtrudniejszych przypadkach. Daje on możliwość bezbolesnego znieczulenia przy jednej iniekcji nawet do 6 zębów. Prostszym urządzeniem o podobnych możliwościach jest system SleeperOne. Oba systemy pochodzą z firmy DHT (Francja), gdzie są doskonalone i z powodzeniem stosowane od lat 80-tych. W Polsce zaczęto je używać od 2000 roku i obecnie dostępne są w wielu dbających o komfort pacjenta gabinetach.

Nasze oczekiwania dotyczące znieczuleń:
  • bezbolesne;
  • bez konieczności dodatkowego znieczulania od strony podniebienia;
  • natychmiastowe;
  • bez odrętwienia tkanek miękkich;
  • skuteczne nawet w przypadku zapalenia miazgi;
  • umożliwiające leczenie kilku zębów przy jednorazowym znieczuleniu;