Stomatologia estetyczna

Małoinwazyjne i skuteczne metody leczenia próchnicy dla zdrowia i estetycznego wyglądu Twoich zębów, w tym leczenie bez borowania.
Jest działem stomatologii , który wyodrębnił się w pewnym sensie samoistnie. Obecnie wymagania pacjentów stawiane lekarzom dotyczą nie tylko funkcjonalności leczenia ale równie odpowiednia kosmetyka i w efekcie uzyskanie pięknego uśmiechu.

Aby osiągnąć efekt pięknego uśmiechu niezbędne jest kompleksowe leczenie z dokładnym planem. Najczęściej następuje połączenie chirurgii , stomatologii zachowawczej oraz protetyki. Zastosowanie nowoczesnych materiałów daje nam możliwości ładnej i naturalnej odbudowy brakujących tkanek lub poprawy wyglądu tkanek własnych.

CLEAR ALIGNER

Jest to estetyczna i komfortowa alternatywa dla tradycyjnego leczenia aparatami stałymi i ruchomymi. Nakładki są prawie niewidoczne i nie uszkadzają powierzchni zębów, nie posiadają wystających metalowych elementów. Wykonywane są za pomocą cyfrowej analizy i termoformowania, dzięki czemu można w sposób precyzyjny skorygować nimi wady zgryzu i kontrolować leczenie.

Digital Smile design

Nowoczesna dziedzina stomatologii estetycznej. Pokazuje pacjentowi efekt docelowy już na początku leczenia. Czytaj więcej

Wybielanie Zębów

Białe i piękne zęby dodają nam pewności siebie ,poprawiają samopoczucie Mając białe i zdrowe zęby chętniej i częściej się uśmiechamy, dzięki czemu jesteśmy korzystniej postrzegani przez otoczenie. W Centrum Stomatologiczno Implantologicznym Cadent oferujemy dwa rodzaje wybielania.
  • Wybielanie przy użyciu materiałów firmy Beyond z użyciem lampy wybielającej - najbardziej zaawansowanej technologicznie metody wybielania zębów, uważanej obecnie za najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny sposób wybielania. Dzięki zastosowaniu lampy, długość zabiegu wybielania zębów została zredukowana do minimum. Całość odbywa się w gabinecie stomatologicznym i trwa niewiele ponad godzinę.
  • Wybielanie nakładkowe (nocne) - Polega na wykonaniu wycisku w gabinecie stomatologicznym. Wykonany wycisk odzwierciedla kształt i ułożenie zębów. Wycisk zostaje przekazany do pracowni protetycznej gdzie wykonuje się indywidualną płytkę do wybielania domowego. Płytka wykonana jest z miękkiego, przezroczystego materiału ze specjalną kieszonką na żel wybielający.

Licówki bez szlifowania

Podstawową zaletą tego typu licówek jest brak ingerencji w tkanki zęba. Rozwiązanie to stosujemy w celu niewielkiej korekty kształtu lub koloru zęba .Zęby są bardzo dokładnie polerowane pobraniem wycisku. Następnie w laboratorium protetycznym wykonywane są ultracienkie licówki.