Stomatologia dziecięca w Cadent

W gabinetach CADENT szczególną troską otaczamy najmłodszych pacjentów. Owocna współpraca na linii mały pacjent-stomatolog dziecięcy wynika z kilku czynników. Najważniejszym z nich jest personel, wykwalifikowany do pracy z dziećmi, ale także dopasowany do potrzeb Pacjenta gabinet, ze ścian którego śmieją się do dzieci postaci z bajek oraz kolorowe plomby, nagrody i dyplomy. Każde dziecko, które dzielnie pozwoliło wyleczyć sobie zęby może również wstąpić do „Klubu Dzielnego Pacjenta”. Zęby mleczne wymagają takiej samej opieki jak zęby stałe. Dlatego też w Centrum Stomatologicznym CADENT otaczamy naszych najmłodszych Pacjentów opieką z zakresu: profilaktyki, stomatologi zachowawczej, endodoncji, oraz chirurgii.

Dziecięca profilaktyka stomatologiczna w Gdyni

Profilaktyka w stomatologii dziecięcej to nie tylko nauka jak prawidłowo czyścić zęby. To także fluoryzacja, która ma na celu wzmocnienie nowo wyrżniętych zębów stałych. Zabieg pomaga chronić zęby przed rozwojem bakterii, będących bezpośrednią przyczyną próchnicy u dzieci. W ramach profilaktyki, dentysta dziecięcy oferuje też cykliczne przeglądy, które po zakończonym leczeniu powinny odbywać się raz na 4 miesiące.
Lekarze naszego Centrum zwracają również uwagę na potencjalne problemy ortodontyczne pacjentów, które mogą wywołać zgrzytanie zębami u dziecka. Po stwierdzeniu wad zgryzu maluch kierowany jest na leczenie ortodontyczne.

Stomatologia zachowawcza u dzieci

W Centrum Stomatologicznym CADENT naszym najmłodszym pacjentom poświęcana jest szczególna uwaga. Każdy dentysta dla dzieci kładzie tu duży nacisk na profilaktykę i regularność wizyt kontrolnych. W prawidłowo wyleczonym uzębieniu dziecięcym - zarówno mlecznym, mieszanym jak i stałym, ryzyko wystąpienia dolegliwości bólowych jest niewielkie.
Mali Pacjenci mają do wyboru kolorowe wypełnienia (plomby). Dziewczynki najczęściej wybierają różowe, fioletowe, pomarańczowe, złote, srebrne, a chłopcy niebieskie, zielone, żółte a czasem także białe.
Niekiedy, ze względu na rozległość ubytku próchnicowego lub niewystarczającej współpracy z Małym Pacjentem, nie jest możliwe całkowite opracowanie uszkodzonego zęba. Wówczas stomatologia dziecięca umożliwia przygotowanie tymczasowego opatrunku o działaniu remineralizującym, przeciwzapalnym i przeciwbólowym, który łagodzi dolegliwości malucha. Dalsze leczenie realizowane jest na kolejnej wizycie umawianej zwykle kilka tygodni lub miesięcy później.

Endodencja dziecięca - leczenie kanałowe mleczaków w Gdyni

Może się jednak zdarzyć, że ubytek próchnicowy jest tak rozległy, że mleczny ząb znajduje się w stanie zapalnym lub jest martwy. Wtedy, w zależności od wieku Małego Pacjenta oraz chęci jego współpracy podejmowane są wraz z Rodzicem dalsze decyzje mające na celu zachowanie zęba w jamie ustnej. Stomatolog dziecięcy w Gdyni może postanowić o konieczności przeprowadzenia leczenia kanałowego zęba mlecznego. Taki ząb musi spełniać określone warunki, aby został zakwalifikowany do tej procedury. Każda decyzja dotycząca leczenia zęba mlecznego jest najpierw dokładnie omawiana z Rodzicem Małego Pacjenta. Przed przystąpieniem do zabiegu, dentysta dziecięcyanalizuje wiek Pacjenta, aktualny stan w jakim znajduje się ząb oraz możliwość podjęcia współpracy z Małym Pacjentem.

Chirurgia stomatologiczna dziecięca - usuwanie zębów mlecznych w Gdyni

Kiedy wypadają mleczaki, maluch często odczuwa dyskomfort i ból. Wtedy jedynym słusznym rozwiązaniem jest usunięcie zębów mlecznych, które stanowi duży stres dla większości Małych Pacjentów. Najczęstszą przyczyną takiej konieczności jest wyrzynający się ząb stały, który nie ma możliwości ustawienia się prawidłowo w łuku zębowym ze względu na przetrwały w tym miejscu ząb mleczny. Kiedy strach uniemożliwia podjęcie leczenia chirurgicznego, rozważamy podanie gazu rozweselającego czyli podtlenku azotu- czytaj więcej. Wyrywanie mleczaków wykonujemy w znieczuleniu powierzchniowym (żel znieczulający) lub w znieczuleniu nasiękowym (przy pomocy igły).