Stomatologia estetyczna

Wykorzystanie wielu dziedzin stomatologii, innowacyjnych technik i nowoczesnych materiałów pozwala na nadanie lub przywrócenie pacjentom pięknego, zdrowego uśmiechu.
Stomatologia estetyczna jest działem stomatologii, który wyodrębnił się w pewnym sensie samoistnie. Obecnie wymagania pacjentów stawiane lekarzom dotyczą nie tylko funkcjonalności leczenia, ale również odpowiedniej estetyki i w efekcie uzyskania pięknego uśmiechu. Małoinwazyjne i skuteczne metody leczenia próchnicy dla zdrowia i estetycznego wyglądu Twoich zębów, w tym leczenie bez borowania.

Aby osiągnąć efekt pięknego uśmiechu niezbędne jest kompleksowe leczenie z dokładnym planem. Najczęściej następuje połączenie chirurgii, stomatologii zachowawczej oraz protetyki. Zastosowanie nowoczesnych materiałów daje nam możliwości ładnej i naturalnej odbudowy brakujących tkanek lub poprawy wyglądu tkanek własnych.

Digital Smile design - cyfrowe projektowanie uśmiechu

Jest to nowoczesna cyfrowa metoda wizualizacji uśmiechu, pokazuje pacjentowi efekt docelowy już na początku leczenia. Czytaj więcej

Invisalign

Przezroczyste nakładki Invisalign są alternatywą dla leczenia wad zgryzu tradycyjnymi aparatami stałymi i ruchomymi. Nakładki są indywidulanie projektowane dla każdego pacjenta, praktycznie niewidoczne, przesuwają stopniowo zęby, a jeśli jest taka potrzeba rotują je. Nie niszczą powierzchni zębów, dzieki temu, że jest możliwość ich zdejmowania łatwo zachować ich higienę. Invisalign można stosować prawie w większości przypadków wad zębowych i zgryzu. Są wygodne, niewidoczne i nie powodują dolegliwości bólowych.

Wybielanie Zębów

Białe i piękne zęby dodają nam pewności siebie, poprawiają samopoczucie. Mając białe i zdrowe zęby chętniej i częściej się uśmiechamy, dzięki czemu jesteśmy korzystniej postrzegani przez otoczenie. W klinikach Cadent oferujemy dwa rodzaje wybielania.
  • Wybielanie lampą wybielającej przy użyciu materiałów firmy Beyondl lub nowość - materiały Prevdent - najbardziej zaawansowana technologicznie metoda wybielania zębów, uważana obecnie za najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny sposób wybielania. Dzięki zastosowaniu lampy, długość zabiegu wybielania zębów została zredukowana do minimum. Całość odbywa się w gabinecie stomatologicznym i trwa niewiele ponad godzinę.
  • Wybielanie nakładkowe (nocne) - w trakcie wizyty w gabinecie stomatologicznym wykonuje się wycisk, który odzwierciedla kształt i ułożenie zębów. Wycisk zostaje przekazany do pracowni protetycznej, która przygotowuje indywidualną płytkę do wybielania domowego. Płytka wykonana jest z miękkiego, przezroczystego materiału ze specjalną kieszonką na żel wybielający.

Nowość - System PrevDent - odwrażliwianie zębów wraz z ich wybielaniem.
Z systemem PrevDent zęby stają się piękniejsze, bielsze i zdrowsze!
PrevDent CrWR to nowoczesny system do wybielania zębów i naprawy szkliwa, do zastosowania w gabinecie stomatologicznym. Szczególnie rekomendowany dla osób, u których występuje nadwrażliwość zębów lub inne metody wybielania zębów okazywały się nieskuteczne lub bolesne.
Do produkcji żelu wybielającego firma PrevDent używa zaawansowanych technologicznie składników tak, aby skutecznie pozbyć się przebarwień na zębach spowodowanych m. in.: paleniem tytoniu, piciem herbaty, kawy lub czerwonego wina. Prevdent CrWR jest unikalnym systemem zawierającym jedyne w swoim rodzaju połączenie 6% nadtlenku wodoru oraz nano-hydroksyapatyu (nHAp), który remineralizuje szkliwo i znacznie zmniejsza nadwrażliwość. Po zabiegu zęby stają się nie tylko jaśniejsze, ale także zdrowsze. A pacjent podczas procesu wybielania i w czasie po nim, ma znacząco wyeliminowaną nadwrażliwość. System PrevDent CrWR przywraca zębom ich naturalną biel!

Licówki bez szlifowania

Podstawową zaletą tego typu licówek jest brak ingerencji w tkanki zęba. Rozwiązanie to stosujemy w celu niewielkiej korekty kształtu lub koloru zęba. Zęby są bardzo dokładnie polerowane przed pobraniem wycisku. Następnie w laboratorium protetycznym wykonywane są ultracienkie licówki.

Clear Aligner

Jest to estetyczna i komfortowa alternatywa dla tradycyjnego leczenia aparatami stałymi i ruchomymi. Nakładki są przezroczyste, nie uszkadzają powierzchni zębów, nie posiadają wystających metalowych elementów. Wykonywane są za pomocą cyfrowej analizy i termoformowania, dzięki czemu można w sposób precyzyjny skorygować nimi wady zgryzu i kontrolować leczenie.